دیدار و ملاقات رییس دانشگاه تخار با جلالتمآب وزیر تحصیلات عالی کشور ۹ جدی ۱۳۹۶

دیدار و ملاقات رییس دانشگاه تخار با جلالتمآب وزیر تحصیلات عالی کشور

۹ جدی ۱۳۹۶
پوهنمل‌خیرالدین خیرخواه رییس دانشگاه تخار با پوهنمل دوکتور نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی دیدار و ملاقات نمود.
در این دیدار رییس پوهنتون تخار ضمن تبریکی سِمَت آقای خواجه عمری پیرامون کارکردها٬ اجراآت٬ دست‌آوردها و انکشاف و تطبیق برنامه‌ها در این دانشگاه گزارش مختصر ارائه کرد.
وزیر تحصیلات عالی فعالیت‌های انجام شده در پوهنتون تخار را قابل چشمگیر دانسته و از تلاش‌ها و اجراآت بهتر رییس و رهبری دانشگاه تخار ستایش کرد.
آقای خیرخواه برنامه‌ها٬ پلان‌ها و فعالیت‌های طرح شده‌ی آینده و چالش‌ها و نیازمندی‌های این دانشگاه را با وزیر تحصیلات عالی شریک ساخته و برای دریافت راه حل‌ها و انکشاف برنامه‌ها نیز بحث و گفتگو نموده و در جهت تطبیق بهتر برنامه‌ها و انکشاف این نهاد از رهبری وزارت تحصیلات عالی خواست تا در ادامه‌ی حمایت و همکاری دایمی‌شان به دانشگاه تخار توجه جدی و همکاری بیشتر نمایند.
در این نشست رییس دانشگاه تخار از وزیر تحصیلات عالی دعوت نمود تا به‌منظور گشایش ساختمان جدیدالتأسیس دانشکده‌ی زبان و ادبیات به ولایت تخار سفر نموده و از این پوهنتون نیز دیدن نمایند٬ که این دعوت از سوی وزیر تحصیلات عالی پذیرفته شد و قرار است‌ به زودی به این ولایت سفر نمایند.
همچنان رییس پوهنتون تخار در این دیدار خواهان گسترش روابط این نهاد علمی با سایر دانشگاه‌های خارجی و بین المللی گردید که در زمینه چندین تفاهم‌نامه‌ها و توامیت‌ها با برخی از دانشگاه‌های معتبر خارجی روی دست گرفته است و به‌خاطر امضاء و عملی شدن آن تلاش‌های پیگیر جریان داشته و عنقریب به معرض اجراء قرار خواهد گرفت که با تطبیق آن تحول قابل ملاحظه به بُعد کیفیت و ‌ظرفیت این نهاد رونما می‌گردد و گام بزرگ به سوی انکشاف و‌ معیاری شدن برداشته خواهد شد.