سمینار علمی پیرامون نقش جوانان در تقویت نظام اسلامی در پوهنتون تخار برگزار گردید!

tu_admin
Tue, Sep 12 2023 7:22 AM
بببب

 سیمینار علمی پیرامون نقش جوانان در تقویت نظام اسلامی با حضورداشت قاری محمدبشیر مجاهد، رئیس پوهنتون تخار، معاونین امور علمی، محصلان و مالی و اداری، رؤسای ادارات دولتی، رؤسای پوهنځی‌ها، استادان و محصلین در تالار عمومی پوهنتون تدویر یافت.در نخست آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد. سپس قاری محمدبشیر مجاهد، رئیس پوهنتون، ضمن ابراز قدردانی از تشریف آوری مهمانان در سیمینار، پيرامون نقش جوانان مسلمان در نظام اسلامی صحبت نموده افزود: «افتخار داریم که تطبیق نظام اسلامی را عملی می‌بینیم و مسؤولیت جوان مسلمان است تا خود را مزین به اخلاق اسلامی نمایند و امر بالمعروف و نهی از منکر را در میان شان نهادینه بسازند‌.»در ادامه مولوی حبیب الله حنفی، رئیس امر بالمعروف و نهی از منکر ولایت تخار به عنوان سخنران اصلی در سیمینار راجع به نقش جوانان در حکومت اسلامی سخنرانی نموده گفت: «جوانان در آوردن و تطبیق نظام اسلامی نقش اساسی دارند و تقویت و حمایت از نظام اسلامی مکلفیت جوانان است.»متعقباَشیخ خلیل احمد، رئیس حج و اوقاف ولایت تخار، جوانان را ستون اصلی نظام اسلامی توصیف کرد و نقش شان را در ساختار و تحکیم بخشیدن نظام اسلامی اساسی خواند. به همین ترتیب، سمینار با دعائيه‌ی خیر به پایان رسید.

Latest news

Tue, Feb 27 2024 4:27 PM
Background image

ورکشاپ رهبری پیشرفته در پوهنتون تخار تدویر یافت

ورکشاپ رهبری پیشرفته پوهنتون ها که از طرف مقام محترم وزارت تحصیلات عالی برای اعضای رهبری پوهنتون تخار(معاونین، روئسای پوهنحئ های هفتگانه وآمریت تضمین کیفیت) به خاطر بلند بردن ارتقای. . .

Tue, Feb 27 2024 4:22 PM
Background image

امضاء تفاهم نامه دوجانبه میان پوهنتون تخار و پوهنتون اسلامی بین المللی افغان

امضاء تفاهم نامه دوجانبه میان پوهنتون تخار و پوهنتون اسلامی بین المللی افغان جهت تبادل‌نظر و داشته های علمی اکادمکی بخاطر ارتقای ظرفیت استادان و کارمندان یکی از بند های این تفاهم نامه. . .

Tue, Feb 27 2024 4:17 PM
Background image

امتحان دوره‌های عالمیه، عالیه و خامسۀ علمای کرام در پوهنتون تخار برگزار شد!

 امروز مٶرخ ۳۰ / ۱۰ / ۱۴۰۲ه.ش برابر با ۰۸ / ۰۷ / ۱۴۴۵ه.ق امتحان دوره‌های عالمیه، عالیه و خامسه‌ی علمای کرام با حضور داشت محترم مولوی عبدالحق صادق، معین تضمین کیفیت وزارت معارف، هیٲت. . .

BACK TO NEWS