سیستم انتقال برق پوهنتون تخار بازسازی شد

tu_admin
شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۹:۵۴
kk

 

ترانسفارمر برق مستقل پوهنتون تخار که در جنگ های سال گذشته حریق و جریان برق در تمام بخش های این اداره قطع گردیده بود که در جریان حدود یک و نیم سال گذشته پوهنتون تخار  از نبود برق منظم به چالش جدی مواجه و کارهای آن به سکتگی دچار می‌شد.
اخیراً به اثر سعی و تلاش قاری محمد بشیر مجاهد رئیس پوهنتون تخار و با کوشش و همکاری معاونیت مالی و اداری، آمریت های خدمات و مالی و بخش حفظ و مراقبت یک پایه ترانسفارمر به هزینه بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار  افغانی از بودجه انکشافی بخش حفظ و مراقبت خریداری و در استیشن مرکزی برق پوهنتون نصب و محل استیشن  بازسازی گردیده به بهره برداری سپرده شد.
با نصب و بازسازی این استیشن، سیستم برق پوهنتون به‌شکل مستقل وصل و جریان برق فعال شد که با فعال سازی آن مشکل ادارات پوهنتون از ناحیه برق مرفوع گردیده است.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۱ - ۷:۲۲
Background image

سمینار علمی پیرامون نقش جوانان در تقویت نظام اسلامی در پوهنتون تخار برگزار گردید!

 سیمینار علمی پیرامون نقش جوانان در تقویت نظام اسلامی با حضورداشت قاری محمدبشیر مجاهد، رئیس پوهنتون تخار، معاونین امور علمی، محصلان و مالی و اداری، رؤسای ادارات دولتی، رؤسای پوهنځی‌ها،. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۱ - ۷:۱۶
Background image

کنفرانس علمی تحت عنوان «نقش علامه اقبال لاهوری و شعر او در گسترش بیداری اسلامی»

کنفرانس علمی –تحقیقی زیر عنوان «نقش علامه اقبال و شعر او در گسترش بیداری اسلامی» از سوی پوهنځی زبان و ادبیات پوهنتون تخار با اشتراک هیٲت رهبری پوهنتون تخار، رٶسای پوهنځی‌ها، استادان،. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۱۴ - ۱۲:۱۴
Background image

از سال‌روز استقلال افغانستان در پوهنځی زبان و ادبیات پوهنتون تخار تجلیل به عمل آمد!

انجمن ادبی و فرهنگی در تبانی با ریاست پوهنځی زبان وادبیات پوهنتون تخار محفلى را تحت عنوان تجلیل از سال روز استقلال کشور در تالار پوهنتون تخار برگزار نمودند نخست، تلاوت آیاتی از قرآن. . .

BACK TO NEWS